ארכיון חודשי: יולי 2012

פרויקט CityWall בדגש על ממשק משתמש,אפיון ועיצוב אתר לוחות

פרויקט CityWall הוא דוגמה לפרויקט המשלב את האלמנטיים החברתיים של פייסבוק מחוץ לרשת פייסבוק עצמה . כאשר גולש שמחובר לחשבון שלו בפייסבוק נכנס אל CityWall, הוא נחשף למגוון עצום של מודעות שנוצרו על ידי גולשים אחרים המחוברים לאתר. מכיוון שכל גולש מזדהה באמצעות חשבון הפייסבוק שלו, אפשר ליצור איתו קשר באמצעות מספר לחיצות קצרות ובכך לקבל עליו רושם ראשוני אותנטי עוד לפני שמרימים את הטלפון (או שולפים את הסמארטפון) ומחייגים…

עיצוב וממשק משתמש

סטודיו Dezion היה אחראי על עיצוב האתר בגרסה הסופית שלו לאחר שכבר הפך לעצמאי ועמד בפני עצמו. נקודת המוצא הייתה שהעיצוב וממשק המשתמש אמורים להיות מצד אחד מוכרים ונוחים לשימוש , כמו באתרי לוחות אחרים. מצד שני, עליהם לכלול גם אלמנטים חברתיים מיוחדים, כך שייראו כמו חלק טבעי מהאתר, ולא משהו שנתפר בתפרים גסים.

התוצאה הסופית מאפשרת ניווט נוח בין הקטגוריות החשובות ביותר באתר ובין ממשק משתמש "חברתי" השומר על הערכים של פייסבוק ורשתות חברתיות אחרות, במיוחד בכל הקשור ליצירת קשר עם משתמשים אחרים בעלי עניין דומה או הזמנת חברים "מבחוץ" אל תוך האתר.

סיור וירטואלי

כמו שאפשר לראות , את המקום המרכזי בדף הבית תופס הסליידר המציג באופן חלק וברור את הקטגוריות השונות באתר, וניתן לחשוף קטגוריות נוספות באמצעות גלילה ימינה או שמאלה. הסליידר המובלט מבטיח שהגולש יימצא בדיוק את מה שהוא מחפש כבר מרגע הכניסה לאתר.

סליידר בחירת קטגוריה

להמשיך לקרוא פרויקט CityWall בדגש על ממשק משתמש,אפיון ועיצוב אתר לוחות

כיצד לבנות עמוד טיימליין מעוצב למותג שלכם?

לפני כמה חודשים החליפה פייסבוק את כל עמודי המותגים (העמודים העסקיים) ברשת לעמודי הטיימליין החדשים. למרות שלא מעט בעלי עמודים לא אהבו את השינוי והרגישו שהוא נכפה עליהם, למבנה החדש של העמודים יש מראה אסתטי ומסודר יותר שהופך אותם לסוג של אתר אינטרנט העומד בפני עצמו, מיניסייט.

בנוסף לכך, בפייסבוק הגבילו את היכולת של אפליקציות חיצוניות להשתלט על העמוד. במילים אחרות, כבר אין כמעט עמודים שדורשים מאנשים לעשות לייק או קובעים עמוד שער שהוא בעצם פרסומת אחת גדולה. הצעד הזה אמנם נעשה בעיקר לטובת הגולשים, אך בעלי העסקים יכולים ללמוד מכך שעליהם לעצב אפליקציות שעומדות בפני עצמן ויש להן ערך של ממש (על זאת נרחיב באחד מהפוסטים הבאים).

ועתה נעבור על האלמנטים העיצוביים השונים באמצעות דוגמה של הדף שבנינו לאתר BawaKawa. ניסנו לגרום לדף להיראות כמה שיותר דומה לעיצוב של האתר עצמו, עיצוב צבעוני ובועט שמשדר נועזות ופונה לקהל יעד של צעירים שיודעים מה הם רוצים (ללבוש…).

תמונת השער

תמונת השער החדשה נמצאת בראש העמוד והיא רחבה במיוחד. בתוך תמונה זו יש תמונה קטנה יותר שהיא תמונת הלוגו המקורית של העמוד המוכרת מפעם .תמונה זו גם מופיעה בכל פרסום של העמוד בתוך הפיד של הגולש.

לפי פייסבוק, התמונה הגדולה אינה מיועדת למסרים שיווקים או פרסומיים בולטים, ואכן, מומלץ לשלב בה צילום פנוראמי או אלמנט אחר שמעביר את הזהות של העסק בצורה כמה שפחות ממוסחרת. אפשר גם לשלב קולאז' או איור אמורפי בהתאם לאווירה אותה רוצים לשדר.

הדבר השני שיש לשים עליו דגש הוא שהתמונה הקטנה תשתלב היטב בתוך התמונה הגדולה ולא תראה חתוכה או חסרת הקשר. כמו כן, עדיף להשתמש ברקע אחיד ולדאוג לניגודיות טובה הן מול הפונט בתוך הלוגו והן כלפי התמונה החיצונית.

תמונת שער מעוצבת בטיימליין של פייסבוק

להמשיך לקרוא כיצד לבנות עמוד טיימליין מעוצב למותג שלכם?